27 Kov Tūkstančiai antrokų artėjančią vasarą pasitiks saugesni prie vandens
Rūtos Meilutytės treneris Tadas Duškinas marškinėlius su auklėtinės autografu įteikė didžiausią pažangą padarusiems antrokams / „Žalgirio“ plaukimo akademijos nuotr.
Iki vasaros likus porai mėnesių 35 šalies baseinuose prie pabaigos artėja nacionalinės antrokų mokymo plaukti programos pamokos. Nuo 2023 m. rudens kiek vėliau nei planuota prasidėjusiuose plaukimo ir saugaus elgesio vandenyje užsiėmimuose iš viso sėkmingai dalyvavo per 13,5 tūkst. antrų klasių moksleivių iš 32 Lietuvos savivaldybių.
„Pagrindinis šių pamokų tikslas – supažindinti vaikus su vandeniu ir ugdyti jų pagrindinius plaukimo gebėjimus: nuo plūduriavimo iki taisyklingo kvėpavimo ir orientacijos vandenyje, pasinėrimo, skirtingų plaukimo būdų, saugaus elgesio prie vandens taisyklių įsisavinimo“, – pasakoja „LTU Aquatics“ Mokymo plaukti projekto vadovė Milda Šeibokaitė.
Programą kuruojanti plaukimo trenerė džiaugiasi, kad ir geriausi šalies plaukikai, nepaisant didelio jų užimtumo, per treniruotes baseinuose sutikę plaukti besimokančius vaikus, juos ne tik įkvepia savo buvimu, bet ir palaiko bei padrąsina.
Nors ilgesniems susitikimams su mažaisiais plaukikais olimpiečiai šiemet negalėjo skirti daug savo laiko dėl intensyvaus pasiruošimo vasaros olimpinėms žaidynėms, kartu su „LTU Aquatics“ jiems surengė ne vieną staigmeną. Pavyzdžiui, padovanojo pusšimtį marškinėlių su trečius metus iš eilės pasaulio čempionės titulą iškovojusios plaukikės Rūtos Meilutytės autografu.
Pagal baseinų pateiktus tarpinius programos rezultatus, po 18 mokymo plaukti užsiėmimų aukščiausią pirmą lygį iš viso pasiekė 71 proc. programos dalyvių, antrą lygį įvykdė 21 proc., o trečio lygio užduotis sėkmingai pasiekti 8 proc. antrokų.
Didžioji dalis šiais mokslo metais programoje dalyvaujančių vaikų jau geba plūduriuoti ant nugaros, kvėpuoti ir orientuotis vandenyje, moka saugiai įlipti ir išlipti iš vandens, keisti kūno padėtį iš vertikalios į horizontalią ir atvirkščiai, nuplaukti 25 metrus pasirinktu plaukimo būdu.
Mokymo plaukti užsiėmimus veda patyrę treneriai ir plaukimo instruktoriai, nuolat tobulinantys savo kompetencijas.
Moksleivių atostogų metu per 120 mokymo plaukti trenerių iš visos šalies nuotoliniu būdu dalyvavo „LTU Aquatics“ surengtame kvalifikacijos tobulinimo seminare „Metodinės rekomendacijos plaukimo treneriams, dirbantiems su raidos sutrikimų turinčiais vaikais“.
Daugiametę darbo su specialių poreikių vaikais patirtį sukaupusios Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro pedagogės Irma Spaustinaitė ir plaukimo trenerė Aušra Grabauskienė seminare pasidalijo savo žiniomis ir įžvalgomis, taikomomis priemonėmis ir metodais bei davė naudingų patarimų, kaip plaukimo pamokų pagalba ir jų metu paskatinti vaikus susipažinti su vandeniu, judėti vandenyje ir vaikams priimtinais būdais atlikti reikiamas užduotis. Seminaro dalyviai taip pat analizavo filmuotą medžiagą iš specialiųjų poreikių turinčių vaikų plaukimo pamokų.
Programa sėkmingai tęsiasi ir toliau, formuojamos naujos užduotys, bet pagrindinis jos siekis išlieka toks pats – pasirūpinti mūsų vaikų saugumu vandenyje ir prie vandens.
Mokymo plaukti programa (Fizinio aktyvumo programa Nr.: NSA-FA-PRO-MVP-2023-2-0004) bendrai finansuojama Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.