Kaune vyko vaikų plaukimo treneriams skirtas seminaras

Kaune vyko vaikų plaukimo treneriams skirtas seminaras

Lietuvos plaukimo federacija skiria didelį dėmesį vaikų mokymui plaukti. Ankstyvas mokymas plaukti yra viena svarbiausių ir geriausių prevencinių priemonių. Didinti plaukti mokančių vaikų skaičių yra vienas pagrindinių federacijos siekių. Šiemet mokymo plaukti programą baigė beveik 6000 moksleivių.

Todėl į Kaune vykusį seminarą susirinko daugiau nei 60 vaikų plaukimo trenerių iš visos Lietuvos. Seminaro metu treneriai gilino žinias, kaip tobulinti mokymo plaukti procesus savo baseinuose.

„Šis seminaras skirtas plaukimo treneriams, dirbantiems su vaikais. Mūsų pagrindinis tikslas – nuolatinis trenerių kompetencijų ugdymas ir plėtotė. Seminare buvo aptariami klausimai, kaip skatinti 6-10 vaikų motyvaciją siekti mokymosi rezultatų, kaip įveikti baimes. Treneriai mokydami vaikus plaukti treneriai susiduria su mažųjų baime būti vandenyje. LSU lektorė Aida Gaižauskienė pristatė rekomendacijas treneriams, dirbantiems su vaikais, turinčiais emocijų ir elgesio sunkumų arba sutrikimus. Svečias iš Danijos Patrick Lilius, pristatė Danijos mokymo plaukti projektų patirtį ir sėkmės istorijas – seminare aptartas temas pristatė Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentė ir Lietuvos sporto universiteto docentė Ilona Zuozienė.

Į seminarą Kaune atvyko daugiau nei 60 plaukimo trenerių iš visos Lietuvos.

„Esame šalis, kuriose skendimų mastas yra pakankamai didelis. Netenkame daug vaikų bei suaugusiųjų dėl nemokėjimo plaukti bei saugiai elgtis prie vandens. Mūsų žmonės prie vandens elgiasi per daug rizikingai. Kita problema – vaikų nepriežiūra prie vandens telkinių“, – sakė I. Zuozienė.

Pasak LPF iceprezidentės, jau ne kartą buvo atkreiptas dėmesys, kad baseinų Lietuvoje neužtenka ir norint plėsti mokymo plaukti projekto apimtį – būtina ir infrastruktūros plėtra regionuose.

Seminaras truko dvi dienas, jo metu lektoriai perskaitė 7 pranešimus.