Trylikti projekto „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ metai

Trylikti projekto „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ metai

Kartu su 13-uoju projekto „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ sezonu baigiasi ir dar vieneri mokslo metai.

Šiųmetinė projekte dalyvavusi antrokų laida sėkmingai susipažino su vandeniu, įsisavino plūduriavimo ir kvėpavimo pratimų, plaukimo judesių gulint ant pilvo ir nugaros. Plaukimo užsiėmimų metu vaikai taip pat išmoko teisingai šokti į vandenį ir įvairių siužetinių žaidimų vandenyje bei sužinojo pagrindines saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens taisykles.

Projekto vykdytojai džiaugiasi, kad didžioji dalis vaikų ateinančią vasarą pasitiks ne tik saugesni, bet ir gebėdami nuplaukti 50 metrų pasirinktu plaukimo būdu.

Šiais mokslo metais projekte sudalyvavo 10 tūkst. antrų klasių mokinių iš visos Lietuvos. Projekto dalyvius svetingai priėmė 26 šalies baseinai.

Pasak organizatorių, pagrindinis šio projekto tikslas – vaikus supažindinti su saugiu elgesiu vandenyje, taisyklingais plaukimo būdais – pasiektas puikiai, nes visos klasės noriai dalyvavo mokymo plaukti užsiėmimuose ir siekė kuo geresnių rezultatų.

„Paskutinėse projekto pamokose jau matėme daug vaikų, gebančių taisyklingai atlikti šuolius į vandenį, nuplaukti 25 ir 50 metrų skirtingais plaukimo būdais. Vaikų džiaugsmas ir juokas skardėjo baseinuose. O tai parodo, kad vaikai vandenyje jaučiasi saugūs, moka taisyklingai kvėpuoti, yra fiziškai stipresni ir aktyvesni.

Tikimės, kad ir ateityje šiose pamokose gautos žinios ir įgūdžiai vaikams padės priimti teisingus sprendimus poilsiaujant prie atvirų vandens telkinių ar renkantis aktyvaus laisvalaikio formas. Galbūt pamokų metu parodytus tvirtus gebėjimus ir potencialą jie sėkmingai atskleis tolesnėse plaukimo treniruotėse, o pačius atkakliausius išvysime startuojančius pirmose savo varžybose“, – sakė projekto vadovė, trenerė Milda Šeibokaitė.

Deja, dėl lėšų ir baseinų stygiaus ne visi norintys turėjo galimybę sudalyvauti šiame projekte. Poreikis ir galimybės yra atitinkamai derinamos kartu su Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„LTU Aquatics“ (anksčiau – Lietuvos plaukimo federacija) deda pastangas, kad projektas sėkmingai tęstųsi ir ateityje. Organizatoriai siekia, kad kuo daugiau vaikų saugaus elgesio vandenyje ir plaukimo įgūdžių mokytųsi ne bet kur, o saugiuose ir visas higienos normas atitinkančiuose baseinuose su kvalifikuotais ir profesionaliais treneriais, plaukimo instruktoriais.

Vis labiau populiarėjant įvairioms pramogoms ir fizinio aktyvumo priemonėms vandenyje „LTU Aquatics“ kviečia mokyklas, vaikų tėvelius pasirūpinti ir vyresnių klasių mokinių plaukimo įgūdžių tobulinimu bei saugaus elgesio vandenyje žinių atnaujinimu. Tą padaryti galima kreipiantis į baseinus dėl papildomų 5-10 plaukimo pamokų mokslo metų ar moksleivių atostogų metu. Šalies baseinai pasiruošę priimti įvairaus amžiaus vaikus mokytis ir tobulinti savo plaukimo įgūdžius.

Saugios ir ramios vasaros draugaujant su vandeniu!